Koncert nórskej skupiny Sunnmøre Baarelag

21.11.2023

Pozývame Vás na koncert nórskej skupiny Sunnmøre Baarelag, ktorý sa uskutoční dňa 21. novembra 2023 o 18:00 hod. vo Vile K.

Príďte si vypočuť dvoch členov zo skupiny, ktorí k nám zavítajú. Je to vzácna príležitosť ochutnať miestnu tradičnú nórsku hudbu 2. polovice 20. storočia. Pripravili výber svojich najväčších hitov, piesní s prepojením so životom a pocitom drsného, zvetraného a búrkami sužovaného pobrežia Nórska, ako aj dlhých a miernych letných nocí, keď slnko nezapadne úplne.

Ako lahôdku si pripravili novozloženú pieseň s refrénom v slovenčine.

Bude pripravené občerstvenie.

Kapacita obmedzená.

Vstupné dobrovoľné.Sunnmøre Baarelag – Nórsky vidiek navštevuje slovenské mestá a obce

Sunnmøre Baarelag začali ako kapela v roku 1980, svoj prvý singel vydali v roku 1983 a dodnes sa pravidelne hrajú v nórskych rádiách! Teraz, v roku 2023, sú o veľa rokov starší, no zároveň sú plní skúseností z dlhej série vzostupov a pádov, hrajú naživo v miestnych komunitách po celom Nórsku a aktívne sa zapájajú do propagácie miestnej hudby a pomoci presadiť sa novým kapelám.

V osemdesiatych rokoch im povedali, že sú príliš starí na to, aby sa objavili v televízii. Zároveň v roku 1987 vyšli ako najčastejšie hraná kapela v nórskom jazyku na NRK (Norwegian Radio Corporation).

V deväťdesiatych rokoch zverejnili pesničku, ktorá sa na NRK hrala každý jeden týždeň – viac ako dvadsať rokov.

Mnohé z najznámejších kapiel a umelcov zo severozápadnej časti Nórska uvádzajú Sunnmøre Baarelag medzi svoje významné zdroje inšpirácie. A v roku 2016 prišla štvrtá hudobná produkcia kapely – často hraná na platforme Spotify "Ei til…" - "Tu je ďalší" (od Sunnmøre Baarelag).

Počas všetkých týchto rokov skupina odohrala viac ako 2000 koncertov a vystúpení rôzneho druhu.

V roku 2020 skupina oslávila 40 rokov na scéne, čo je samo osebe na nórskej hudobnej scéne unikátne. 40 rokov je dlhá doba, no stále to dáva jasné prísľuby o pokračujúcej hudobnej ceste, s ktorou sa mnohí ľudia ešte môžu stotožniť.